Tafta ir muaras

 

Matinis, ne įkyrus, bet intensyvus blizgesys, ypatingai ryškiai pasireiškiantis šventinio apšvietimo metu – tai prabangios vakaro mados audinio taftos savybės. Yra dar viena taftos rūšis, - dekoratyvus audinys, kuris vadinamas muaru. Abu audiniai pakankamai standūs ir gerai laiko savo formą, bet dėl to neretai susiformuoja lūžio linijos. Jie yra austiniai ir lygūs, turintys charakteringą kintantį blizgesį. Taftos tėvyne yra laikoma Persija – ji buvo audžiama išimtinai iš šilko pluošto – toks audinys atrodo ypatingai prabangiai. Bet šiuo metu tafta yra audžiama iš sintetinių (poliesterinių ir acetatinių siūlų) bei mišrių (šilkiniai ir sintetiniai) pluoštų. Dėl to jie yra patvaresni ir, žinoma, pigesni. Specialaus apdirbimo būdu galima išgauti chameleoninį audinį, kurios palva kinta priklausomai nuo žiūrėjimo kampo. Tafta gerai drapiruojasi ir tinka interjeruose.
 

Kirpimas

 
Taftą arba muarą pasitieskite ant sukirpimo stalo ir išlyginkite raukšles. Jei raukšlė nesilygina, tai dėkite audinį taip, kad ši raukšlė nepatektų į detales, bet gali būti siūlių užlaidose. Popierinių iškarpų detales tvirtinkite prie audinio tik pačiais ploniausiais ir nepriekaištingai aštriais smeigtukais. Priešingu atveju rizikuojate sugadinti audinį, padarydami jame skylutes.
 

Detalių kontūrai ir atžymėjimas

 
Detales pieškite ant išvirkščiosios audinio pusės. Nespauskite labai stipriai, nes taip irgi galite sugadinti audinį.
 

Lyginimas

 
Audinius iš šilko ir sintetinio pluošto lyginkite tik sausu būdu ir iš išvirkščiosios pusės. Termoreguliatorius turi būti ne aukštesnėje nei 2 pozicijoje. Jei reikalinga prilyginti detalę iš gerosios pusės, tai būtinai naudokite lyginimo audinį. Priešingu atveju audinys įgaus nepageidautiną blizgesį. Dėmesio!!! Lygintuvo rezervuare neturi būti vandens – ant taftos ar muaro patekę lašai padarys neišvalomas dėmes!
 

Pakietinimas

 
Taftos ar muaro gaminių dubliavimui idealiai tinka ypatingai minkštas ir plonas flizelinas G 785. Jis prilyginamas vos pašildytu lygintuvu (1 arba 2 termoreguliatoriaus pozicija. Taip pat gali būti naudojamas flizelinas H 180. Norėdami suteikti detalėms standumą naudokite flizeliną H 200.
 

Siuvimas

 
Taftos ir muaro detalės susiuvamos poliesterio siūlais ir nepriekaištingai aštria 70 arba 80 numerio adata. Vidutinis dygsnio ilgis – 2-2,5 mm. Patartina pradžioje pabandyti ant netinkamo audinio gabalėlio. Svarbu žinoti, kad per trumpi dygsniai pernelyg perforuos audinį ir dėl to jis lengvai plyš, o per ilgi – sutrauks siūles. Apsiuvimui zigzagu naudokite labai plonus mašininio siuvinėjimo siūlus. Siūdami rankiniu būdu naudokite tik labai plonas adatas ir siūlus.
 

Priežiūra

 
Jokiais būdais negalima skalbti šių audinių. Gaminius valykite cheminėje valykloje!

 

Danutė