Bukle

 

Bukle - netampriai suaustas, minkštas purus audinys iš nevienalyčių siūlų su mazgeliais ir sustorėjimais. Jis gali būti vieno tono ir daugiaspalvis, storas ir plonas, su tradiciniu tvido ar kitokiu austiniu raštu. Svarbus privalumas – bukle yra idealus audinys pradedančioms siuvėjoms, nes ant jo visiškai nesimato dygsnių.
 

Kirpimas

 
Daugelis bukle audinių turi iš karto beveik nepastebimą rašto kryptį, todėl dėlioti iškarpas būtina viena kryptimi. Kai audinio raštas – juostos arba langeliai, raportas būtinai sutaps per siūles jei apatinės popierinių iškarpų dalys sutaps su tokia pat juosta ar langelio dalimi. Patarimas: iškarto po sukirpimo prilyginkite įstrižas apis 2 cm pločio flizelino G785 juostas pagal detalių nukirpimo vietas. Tuomet audinys nerykš, o siūlės bus tvirtesnės.
 

Detalių kontūrai ir atžymėjimas

 
Pradžioje mėginkite perkelti ant atraižos įprastu būdu – kopijavimo popieriaus ir ratuko pagalba. Tai geriausiai turėtų gautis vienspalviuose audiniuose, o štai marguose ir puriuose audiniuose linijų nesimatys. Tuo atveju apibrėžkite iškarpas siuvėjų kreida arba muiliuku.
 

Lyginimas

 
Bukle audiniai iš vilnos lyginami karštu lygintuvu, šilkiniai, viskozės ir sintetiniai – vidutiniškai įkaitintu. Lygindami mišrios sudėties audinį orientuokitės į jautriausius siūlus. Didelės apimties bukle audinius lyginkite be prispaudimo, iš blogosios pusės ir ant minkšto pagrindo (storas rankšluostis). Jei būtina lyginti iš gerosios pusės, arba kitaip nesigauna, naudokitės tarpiniu lyginimo audiniu ir būtinai tikrinkite su nereikalinga atraiža, kaip elgiasi audinys!
 

Pakietinimas

 
Lengviems ir kostiuminiams audiniams tinka flizelinas G785. Jis prilyginamas „sausai“ (termoregulaitoriaus pozicijoje „šilkas“) ir palaiko formą nesuteikdamas rūbui nereikalingo stangrumo. Paltų priekis ir apatinė apykaklė dubliuojama flizelinu H410 ir G700. Šios dvi flizelino rūšys prilyginamos su garu: flizelinas H410 – per drėgną tarpinį audinį, G700 – lygintuvu su garais.
 

Siuvimas

 
Pagrindinės taisyklės: bukle audinio detalės siuvamos adata Nr. 80, o labai stori audiniai – adata Nr. 90. Dygsnio dydis priklauso nuo audinio storio: ploniems ir lengviems audiniams – apie 2 mm, storiems ir apimtiniams – didesni. Susiuvimui naudojami poliesterio siūlai.
 
Dekoratyvines siūles siūkite storesniais mašininio siuvimo siūlais arba dvigubais siuvimo siūlais. Kilpas apsiuvinėkite įprastu būdu – siuvimo mašina, tačiau iš viršaus ir apačios padėkite po organzos gabalėlį. Kai kilpa bus baigta, organzos likutį nukirpkite kuo arčiau dygsnių. Tokiu būdu apsiūtos kilpos atrodys tvarkingiau ir nesitampys.
 

Priežiūra

 
Parduodamas įvairios sudėties bukle audinys. Ypatingai vertinamas grynos vilnos ir maišytas su gryna vilna audinys. Bukle audiniai neskalbiami – jie valomi cheminiu būdu.

 

Danutė